تاثیر نوروفیدبک بر درمان میگرن

درمان قطعی سردردهای میگرنی با دستگاه نوروفیدبک، بدون دارو و بدون عوارض، کاملا علمی در کلینیک روانشناسی موفقیت ه ۰۲۱۲۲۲۶۱۰۷۷

 

 

تاثیر نورو​فیدبک بر درمان میگرن

 

شاید شما هم با این قضیه موافق باشید که سردرد یکی از شایع‌ترین مشکلات همیشگی انسان بوده است. سردردهای مزمن مانند میگرن هم شرایط را بدتر می‌کنند و تعداد افراد زیادی را آزار می دهند. اگر شناخت علمی تری از میگرن داشته باشیم‌، متوجه می شویم که درمان و بهبودی خاصی برای این سردرد مزمن پیدا نشده است و درد آن را باید تحمل کرد. اما اگر با کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت همراه باشید، به شما خواهیم گفت که تحقیقات و روش های درمانی جدید، راه حل را یافته است. نوروفیدبک دقیقا همان چیزی است که با هزینه و عوارض حداقلی، بیشترین اثر درمانی و بهبودی را روی میگرن خواهد داشت. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

 

میگرن چیست ؟

 

میگرن معمولا با یک نوع سردرد شدید و ناتوان کننده در یک طرف سر و به همراه آن علایم دیگری مثل تهوع، استفراغ و مشکلات بینایی همراه است. حمله­ ی میگرنی می تواند 2 الی 72 ساعت طول بکشد. میگرن در بعضی افراد بصورت هفتگی رخ می­دهد و این در حالی است که در بعضی دیگر ممکن است یک یا دوبار در طول یک سال اتفاق بیفتد. میگرن ممکن است ارثی باشد و شیوع آن در زنان حدود دو تا سه برابر بیشتر از مردان است.

مشکل مبتلایان به میگرن تنها سردرد نیست. اکثر افراد کاملا بیمار می­شوند و نمی­توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند و مجبور می­شوند که در یک اتاق تاریک و ساکت بی حرکت دراز بکشند تا حمله میگرنی پایان یابد. بعضی افراد در غذا خوردن و مصرف دارو هم دچار مشکل می­شوند، زیرا در طول حمله میگرن، عملکرد طبیعی معده مختل می­شود و خوردن غذا یا دارو موجب استفراغ و عدم جذب دارو می­شود.

 

درمان میگرن چیست؟ کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت---

 

 

نشانه­ ها و علائم میگرن

 

حدود ۱۵–۳۰% افراد مبتلا به میگرن، تجربه ­ی درک نشانه‌های پیش‌درآمدی (آئورا) را دارند و کسانی که این علائم پیش‌درآمدی میگرن را دریافت می‌کنند، نسبت به کسانی که فاقد این علائم هستند بیشتر مبتلا به میگرن می‌شوند.

 

برای میگرن چهار مرحله را می‌توان در نظر گرفت، البته افراد مبتلا به میگرن الزاماً همه ­ی این مراحل را تجربه نمی‌کنند.

 

  1. پیش‌نشانه که چند روز یا چند ساعت قبل از سردرد بروز پیدا می‌کند:

تغییر خلق‌وخو، زودرنجی، افسردگی یا سرخوشی، خستگی، ولع مصرف مواد غذایی خاص، سفتی عضلات (به‌خصوص عضلات گردن)، یبوست یا اسهال و حساسیت به بو یا صدا.

 

  1. علائم پیش‌درآمدی (آئورا) که بلافاصله قبل از بروز سردرد ظاهر می‌شوند.

این پدیده به تدریج در طی چند دقیقه ظاهر می‌شود و به‌طور کلی کمتر از ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این علائم می‌توانند ماهیتی دیداری، حسی یا حرکتی داشته باشد و بسیاری از افراد، بیش از یکی از آنها را تجربه می‌کنند.

 

  1. مرحله درد، که به آن مرحله ­ی سردرد نیز گفته می‌شود.

  1. پس‌اثر یا عوارض پس از پایان حمله­ ی میگرنی.

ممکن است بعد از آنکه سردرد اصلی تمام شد، عوارض میگرن برای چند روز باقی بماند که به آن پس‌اثر میگرنی می‌گویند. احساس درد در ناحیه­ای که میگرن بروز کرده، اختلال در تفکر به­ مدت چندروز، احساس خستگی یا خماری و کسالت، سردرد، مشکلات شناختی، عوارض گوارشی، تغییر خلق‌وخو، ضعف و گاها احساس طراوت و سرخوشی از پس­اثرهای میگرن به­ شمار می­روند. بزودی با درمان میگرن از طریق نوروفیدبک آشنا خواهید شد.

 

 

علت به­ وجود آمدن میگرن

 

بر خلاف اعتقاد قبلی، میگرن یک سردرد عروقی اولیه و بدلیل انقباض و گشاد شدن متناوب عروق خونی سر نیست؛ بلکه در حال حاضر آن را ناشی از آزاد شدن مواد پپتیدی عصبی التهابی در مغز می­دانند که منجر به باعث انقباض عروقی و ضربان­دار شدن عروق می­شود.

 

عوامل افزایش احتمال ابتلا به میگرن عبارتند از:

 

تغییر الگوی خواب و بیدار ماندن شبانه،

کار کردن زیاد و خستگی بیش از حد

عادت ماهیانه و مصرف قرص ­های ضدبارداری

صدای بلند

نور زیاد

کنسرت موسیقی

فشار به گردن 

درد دندان باعث بروز میگرن می­شود.

 

 

نوروفیدبک چیست و تاثیر نوروفیدبک بر درمان میگرن

 

نوروفیدبک به معنی آموزش دادن مغز، توسط خود مغز است. نوروفیدبک همان فرایند یادگیری و کسب کردن مهارت جدید است. با این نوع آموزش مغز، با ایجاد ارتباط بین سلول­های عصبی و استفاده از مسیرهای مهم که نقاط مختلف مغز را به­ هم متصل می­کند، مهارت­های جدید را یاد می­گیرد.

 

 

درمان میگرن با دستگاه نوروفیدبک

 

نیز با اطلاعاتی که از امواج مغزی ارائه می­ دهد، به مغز کمک می­کند تا فعالیت­ها و کارکرد خود را به شکلی مطلوب تنظیم نماید. در این روش با انعکاس فعالیت­های جاری و حاکم بر مغز در حال فعالیت، به آن نشان می دهیم که ”الان و در این لحظه، در چه وضعیتی به ­سر می­ برد“ و می­ آموزد که برای انجام یک تکلیف خاص، به چه آرایشی از امواج مغزی و در چه زمانی، نیاز دارد. در واقع روش درمانی نوروفیدبک یکی از نوین ترین، پرطرفدارترین و موثرترین روش درمانی برای انواع بیماری های ذهنی، روانی و جسمی است.

در طول جلسات درمانی میگرن با نوروفیدبک، بیماران به سنسورهایی که امواج مغزی آنها را ردیابی می کند، متصل می شوند. در مرحله‌ای که انقباض عروق در آستانه شروع است، به­ طور اتوماتیک شخص قادر خواهد بود تا از بروز مرحله انقباض جلوگیری کرده و مانع ظهور علائم میگرن شود. در ضمن با نوروفیدبک و بیوفیدبک می­توان عضلات شانه و گردن که دچار اسپاسم و انقباض شده و با فشار بر روی عروق خونی ایجاد سردرد می­کند را توسط آموزش در حالت شل نگه داشت و از بروز سردرد پیشگیری کرد؛ به عبارت دیگر به این طریق شرایط قشر مغز مرتبط با آرامش و خودتنظیمی، قابل کنترل خواهد بود.

هر چه بیشتر از این مسیرها استفاده کنید، مغز در انجام کارهای مرتبط بهتر خواهد شد. نوروفیدبک از این طریق و با ایجاد الگوهای مغزی صحیح، فرد را در بهبود عملکرد یاری می کند. با تکرار جلسات درمان میگرن با دستگاه نوروفیدبک، مغز بیمار دیگر حالت موجی که باعث بروز علائم بیماری می شود را ندارد. در واقع کارکرد مغز در آن ناحیه اصلاح و تنظیم شده و همین باعث بهبودی بیمار می‌شود.

 

 

تاثیر نوروفیدبک در درمان میگرن:

 

حذف کامل سردردها

کاهش شدت، تعداد و طول حملات میگرنی در طولانی مدت بدون هیچ­گونه عوارض جانبی اشاره کرد.

 

این در صورتی است که این نتیجه خارق العاده، در هیچ یک از بیماران تحت درمان دارویی مشاهده نشده است. نکته مهم این موضوع، کاهش قابل توجه وقت، انرژی، هزینه و عوارض جانبی در درمان میگرن با نوروفیدبک است. بررسی های انجام شده نشان دادند که با استفاده از آموزش های نوروفیدبک که اتفاقا محدودیت سنی هم ندارند، بیش از 70 درصد مبتلایان به میگرن به طور قابل توجهی شاهد کاهش حملات میگرنی بوده اند.

 

درمان میگرن چیست؟ درمان میگرن با دستگاه نوروفیدبک در کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت---

 

 

توصیه کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت:

 

با توجه به اینکه تقریبا همه ما با مشکلات میگرن و سردردها و ناراحتی های ناشی از آن آشنا هستیم، منطقی است که از راهکارهای درمانی موثرتر استقبال کنیم. نوروفیدبک دقیقا همان روشی است که می تواند پایانی بر تلاش های ناموفق ما برای درمان و کاهش علائم سردردهای مزمن باشد. در کلینیک موفقیت اهداف درمانی میگرن و جلسات نوروفیدبک توسط متخصص علوم اعصاب باتجربه انجام می شود و حس بهبودی را به سرعت به شما می دهد. زمانی از معجزه نوروفیدبک مطمئن خواهید شد که بدانید این روش درمانی بر روی چه تعداد زیادی از اختلالات و بیماری های کودکان و بزرگسالان موثر است و چه بیماری هایی را به راحتی درمان خواهد کرد. برای اینکه به طور کامل تر با نوروفیدبک آشنا شوید، به لینک نوروفیدبک مراجعه کنید. 

 

 

خدمات مربوط به درمان با نوروفیدبک در کلینیک روانشناسی  و مرکز مشاوره موفقیت:

 

بهترین متخصصان علوم اعصاب در کلینیک موفقیت با تجربه و دانش بسیار به درمان میگرن با دستگاه نوروفیدبک که بدون عوارض است می پردازند و شما را از شر دردهای میگرنی برای همیشه نجات خواهند داد،

برای مشاوره آنلاین، کسب اطلاعات بیشتر، و یا طرح هر گونه سوال در زمینه درمان میگرن با دستگاه نوروفیدبک با کلینیک مشاوره و روانشناسی موفقیت و بهترین روانشناس و مشاور خوب تهران در ارتباط باشید.

 

برای درمان دردهای شدید میگرنی و دریافت نوبت از کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت همین الان با ما تماس بگیرید


     

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب
بهترین مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کدام است؟

بهترین مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کدام است؟

چرا مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی موفقیت؟ بهترین مرکز مشاور...
حل تعارض های زناشویی با روش گلاسر

حل تعارض های زناشویی با روش گلاسر

اگر به دنبال مشاوره رایگان جهت بهبود روابط زناشویی خود هستید...
8 راهکار طلایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با ویروس کرونا

8 راهکار طلایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با ویروس کرونا

به بدن و احساسات تان بیشتر توجه کنید. استرس تان را کاهش دهید...
خیانت (بخش اول)

خیانت (بخش اول)

خیانت چیست؟ راهکارهای بازسازی رابطه بعد از خیانت، گام اول: ...