استرس را چگونه از بین ببریم

اگر روزهایی که باید زندگی کنید و لذت ببرید را با استرس از بین برده اید، به مشاورتان اعتماد کنید!

کاهش استرس و در لحظه زندگی کردن

 

شناخت درمانی مبنی بر ذهن آگاهی از روی مدل کاهش استرس کابات زین ساخته شده و اصول درمان شناختی به آن اضافه شده است. این نوع شناخت درمانی شامل مدیتیشن­های مختلف، یوگای کشیدگی، آموزش مقدماتی درباره افسردگی، تمرین روی بدن و چند تمرین شناختی است که ارتباط بین خلق، افکار، احساس و حس­هاس بدنی را نشان می­دهد. تمامی‌این تمرین­ها، به نوعی تجربه به موقعیت­های بدنی و پیرامون را در "لحظه حاضر" میسر می­سازد و پردازش­های خودکار افسردگی را کاهش می­دهد. در حالت­های "توجه آگاهانه" پخش اطلاعات از چرخه­ های دو طرفه معیوب به طرف تجربه فوری و کنونی چرخش پیدا می­کند. در اصل آموزش ذهنی آگاهی به افراد یاد می­دهد که چگونه مهارت­های عادتی(واقع در موتور مرکزی) را از حالت­های تعصب خارج و با جهت دادن منابع پردازش اطلاعات به طرف اهداف خنثای توجه، مانند تنفس یا حس لحظه، شرایط را برای تغییر آماده کنند. بنابراین، این به کار گرفتن مجدد توجه به این شیوه، از افزایش یا ماندگاری افسردگی جلوگیری می­کند و باعث می­شود چرخه­ های پردازش معیوب کمتر در دسترس قرار گیرند.

 

 

 

در مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی موفقیت ما با استفاده از تخصص بهترین روانشناس تهران به بهبود هر چه بیشتر مشکلات شناختی شما کمک میکنیم.

 

 

 

 

  • Generic placeholder image
    دکتر سید ابولفضل موسوی

    دکترای روانشناسی، عضو انجمن روانشناسی و علوم اعصاب، روانشناس بالینی و مشاور فردی، نوروفیدبک و تحریک الکتریکی مغز، طرحواره درمانی و درمان اختلالات شخصیت، افزایش کارکرد های مغز، توجه،حافظه و ...، درمان وسواس، افسردگی، اضطراب، انجام سنجش های بالینی و شخصیتی.

    توجه: برای رزرو نوبت مشاوره می توانید با شماره های ۰۲۱۲۲۲۶۱۰۷۷  و ۰۲۱۲۲۹۲۶۴۶۸   تماس بگیرید. در ساعات غیر اداری می توانید با شماره ۰۹۱۹۶۷۸۰۰۹۰ تماس بگیرید.

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب
بهترین مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کدام است؟

بهترین مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کدام است؟

چرا مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی موفقیت؟ بهترین مرکز مشاور...
حل تعارض های زناشویی با روش گلاسر

حل تعارض های زناشویی با روش گلاسر

اگر به دنبال مشاوره رایگان جهت بهبود روابط زناشویی خود هستید...
8 راهکار طلایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با ویروس کرونا

8 راهکار طلایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با ویروس کرونا

به بدن و احساسات تان بیشتر توجه کنید. استرس تان را کاهش دهید...
خیانت (بخش اول)

خیانت (بخش اول)

خیانت چیست؟ راهکارهای بازسازی رابطه بعد از خیانت، گام اول: ...