مشاوره خانواده

مشاوره خانواده و انواع آن، استفاده از مشاوره خانواده برای چه افرادی مناسب است؟ مشاوره خانواده حضوری ، مشاور خانواده تلفنی و مزایای هر کدام از انواع مشاوره، بهترین مراکز مشاوره خانواده در تهران کدام هستند؟ مشاوره خانواده کلینیک روانشناسی موفقیت چه تفاوتی با سایر مراکز دارد؟

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواده به شکلی از مشاوره گفته می شود که در آن دو یا بیشتر از دو عضو خانواده به صورت همزمان برای حل مشکل اقدام می کنند و تنها یک عضو را در بروز مشکل دخیل نمی دانند.

استفاده از مشاور خانواده می تواند باعث شود تا تمامی عوامل دخیل در مساله در نظر گرفته شوند و وضعیت نابسامان موجود با سرعت بیشتری حل و فصل شود.، با مراجعه به کلینیک موفقیت می توانید به مشاورتان اعتماد کنید.

 

مشاوره خانواده کلینیک روانشناسی موفقیت

 

مشاوره خانواده و انواع آن

موقعیتی را تصور کنید که در آن شما یا اطرافیان تان در زمینه ی مسایلی مانند اعتماد به نفس، عزت نفس، یادگیری و یا استرس و اضطراب دچار مشکل هستید. در این شرایط کافی ست تا تلفن همراه تان را بردارید، "به تنهایی" با

یک روانشناس متخصص ملاقات کنید و به راهکارهای او برای حل مشکل، عمل کنید.

 

 

درمان اضطراب و استرس:

 

نوروفیدبک

 

اما در برخی مواقع، مشکلات تنها از درون یک فرد سرچشمه نمی گیرند بلکه مجموعه ای از افراد در ایجاد و تدوام مشکل دخیل هستند. به عنوان مثال، کودکی را در نظر بگیرید که به هنگام شروع سال تحصیلی، بی تابی می کند و به بهانه های مختلف، سعی در کناره گیری از مدرسه دارد.

در این شرایط، استفاده از مشاوره فردی نه تنها کمکی به حل مشکل کودک نمی کند، بلکه می تواند افراد خانواده بیش از پیش مأیوس و ناامید کند. در چنین شرایطی، متخصصان روانشناس و مشاور، استفاده از مشاوره خانواده را توصیه می کنند.

 

 

مشاوره خانواده کلینیک مشاوره و روانشناسی موفقیت

 

استفاده از مشاوره خانواده برای چه افرادی مناسب است؟

در بسیاری از موارد، مشاوره فردی، به تنهایی برای حل مشکلات افراد کافی ست اما در صورتی که یک یا چند نمونه زیر در مورد شما صادق است، مشاوره خانواده می تواند کاملا ضروری و مفید باشد.

 

      1. آشفتگی های خانوادگی

آشفتگی و اضطراب، وضعیتی است که هر خانواده ای با آن روبه رو خواهد شد. در حقیقت نمی توانیم خانواده ای را بیابیم که دچار آشفتگی و ناآرامی نشود. اما در برخی موارد، سطح آشفتگی خانواده به حدی زیاد است که افراد نمی

توانند به تنهایی آن را مدیریت کنند و برای آرام کردن اوضاع، نیازمند کمک گرفتن از بهترین مشاوره خانواده هستند.

از دست دادن شغل یکی از اعضای خانواده، بیماری های ناگهانی، مرگ نابهنگام عضوی از خانواده، مستقل شدن فرزندان و یا حتی تولد فرزند جدید یا رفتن آن ها به دانشگاه می تواند از جمله موقعیت هایی باشد که خانواده را

مضطرب و آشفته و نیازمند کمک می کند.

 

مشاوره خانواده کلینیک مشاوره و روانشناسی موفقیت

 

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید:

 

مشاوره انتخاب شغل

 

      2. برخی از مشکلات کودکان

براساس تحقیقات، برخی از مشکلات کودکان از جمله اضطراب، جدایی، بی اشتهایی، بدغذایی، لجبازی و یا مشکلات روان تنی، ریشه در مسائل خانوادگی دارد و نه خود کودک.

به همین دلیل مراجعه به یک مشاور خانواده می تواند به شما کمک کند تا شرایط فرزندتان را دقیق تر بررسی کنید و از طریق اصلاح نحوه ی تعاملتان، مشکلات کودک را حل و فصل نمایید.

 

      3. بسیاری از مشکلات نوجوانان

نوجوانی یکی از مهم ترین مراحل تحول انسان است. به عبارت دیگر، فرزند شما پس از عبور از مرحله ی کودکی، ویژگی های کاملا متفاوتی را کسب خواهد کرد که با ویژگی های یک کودک، قابل قیاس نمی باشد.

با این وجود، بسیاری از والدین، با فرزند نوجوان شان به گونه ای رفتار می کنند که گویا همچنان کودک است. این رویه می تواند چرخه ی لجبازی، خشم، کناره گیری و رفتارهای آزاردهنده را در نوجوان فعال کند و والدین را نیز دچار دردسر کند.

به همین دلیل در صورتی که در مورد نحوه ی رابطه با فرزند نوجوان تان دچار ابهاماتی هستید، یک مشاور خانواده متخصص می تواند به شما کمک قابل توجهی کند.

 

مشاوره خانواده کلینیک مشاوره و روانشناسی موفقیت

مشاوره کودک و مشاوره نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان چیست؟ مشاوران کودک و نوجوان در چه مواقعی مداخله می کنند؟ چگونه تشخیص دهیم فرزندمان به مشاوره نیاز دارد؟ برخی از اهداف مشاوره کودک و نوجوان؟


 

 

       4. رفتارهای منفی همسر

برای بسیاری از افراد به ویژه آن هایی که به تازگی ازدواج کرده اند، رو به رو شدن با رفتارهای منفی همسر، به شدت آزار دهنده است. ممکن است این مشکل تا حدی پیشرفت کند که فرد، ادامه ی زندگی مشترک را ناامید کننده و بی فایده دانسته و تصمیم بگیرد تا آن را پایان دهد.

در چنین شرایطی، مشاوران خانواده از طریق روش های کاملا علمی و تخصصی، به زوجین کمک خواهند کرد تا:

 • مهارت های ارتباطی خود را بهبود دهند
 • انتظارات خود را به نحوی شفاف تر بیان کنند.
 • روش های تغییر و کنترل رفتار را بیاموزند و از زندگی مشترک شان بیشتر لذت ببرند.

 

      5. عدم تفاهم در فرزند پروری

با تولد فرزند، ممکن است بسیاری از زوجین متوجه تفاوت دیدگاه های تربیتی شان شوند. به عنوان مثال شما دوست دارید فرزندتان را کمی آزادتر بگذارید اما همسرتان این تصمیم را مایه ی گستاخ شدن کودک قلمداد می کند و با آن مخالفت می کند.

اختلاف بر سرفرزند پروری می تواند تا جایی بالا گیرد که به زد و خورد و تعارضات شدید زوجی نیز منجر شود. به همین دلیل، در صورت بروز چنین مشکلاتی، بهتر است زمان را غنیمت دانسته و در اولین فرصت با یک مشاور خانواده گفت و گو کنید. مشاور خانواده به عنوان فردی بیرونی، بی طرف و متخصص می تواند به شما کمک کند تا روش های شایسته ی برخورد با فرزند را جایگزین شیوه های ناکارآمد کنید و از مهارت فرزندپروری لذت بیشتری ببرید.

 

    6. وقوع خیانت، طلاق عاطفی، مشکلات جنسی و ناسازگاری زوجین

اگرچه اتفاقات ناخوشایندی مانند خیانت و ناسازگاری های دائمی می تواند زمینه ساز سردی روابط زوجین شود و آن ها را به سوی طلاق عاطفی سوق دهد، اما افراد می توانند به صورت فعالانه تصمیم به مقابله با وضع موجود بگیرند و از یک مشاور خانواده درخواست کمک کنند.

لازم است به این نکته توجه کنیم که خانواده یک سیستم کاملا زنده و هوشمند است که می تواند در اثر اتفاقاتی مانند خیانت، سلامت اولیه خود را از دست دهد.

در این شرایط، تنها یک فرد متخصص و با تجربه می تواند به ما کمک کند تا بحران موجود را به خوبی پشت سر بگذاریم و رابطه ی بیمار را از خطر مرگ و نابودی نجات دهیم.

 

 

مشاوره خانواده حضوری ، مشاور خانواده تلفنی و مزایای هر کدام از انواع مشاوره

در طول سالیان گذشته، خانوده هایی که قصد رفع مشکلات ارتباطی شان را داشتند و یا به دنبال بهبود ارتباطات بودند، به ناچار ساعات زیادی را در لیست انتظار مراکز مشاوره سپری می کردند تا بتوانند با یک مشاور خانواده متخصص و قابل اعتماد گفت و گو کنند.

اما امروز به لطف گسترش تکنولوژی و ایجاد سامانه های مشاوره آنلاین، افراد می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به متخصصان زیادی دسترسی داشته باشند و قبل از وخیم شدن مشکل، آن را مدیریت و حل  و فصل کنند.

مشاوره خانوادگی آنلاین نه تنها مشکلات مربوط به اخذ نوبت، حمل و نقل، ترافیک و... را مرتفع کرده بلکه در کاهش هزینه های جلسات نیز کمک قابل توجهی داشته است.

در حقیقت به دلیل کاهش هزینه های جاری کلینیک های مشاوره، شما می توانید از طریق مشاوره آنلاین، خدمات مشاوره ای را دریافت کنید که از لحاط کیفیت، هیچ گونه تفاوتی با جلسات مشاوره حضوری ندارند و در عین حال، هزینه ی کمتری نیز خواهید پرداخت.

 

اصل رازداری در کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت

 

بهترین مراکز مشاوره خانواده در تهران کدام هستند؟

مشاوره خانوادگی در مقایسه با مشاوره فردی از حساسیت و دقت بیشتری برخوردار است. برای حصول نتیجه از یک مشاوره خانودگی لازم است تا:

 • مشاور خانواده واجد شرایط و شایسته ای را انتخاب کنید که به روش های درمان خانواده تسلط کامل دارد.
 • تمرین ها و تکالیف مربوط به هر جلسه مشاوره را به خوبی دنبال کنید.
 • صبور باشید و انتظار معجزه و حل ناگهانی مسایل را نداشته باشید

برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره خانواده، لازم است به مراکزی مراجعه کنید که تحت نظارت کامل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در حال فعالیت هستند و از خانواده درمانگران باتجربه و زبده بهره می برند.

 

مشاوره خانواده کلینیک روانشناسی موفقیت چه تفاوتی با سایر مراکز دارد؟

 • در مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی موفقیت با مجموعه ای حرفه ای و اخلاق مدار از باسابقه ترین مشاوران خانواده استان تهران ملاقات خواهید داشت که ضمن برخورداری از کلیه مجوزهای رسمی فعالیت، سابقه ی درخشانی در زمینه درمان و انواع مشاوره دارد، همچنین امکان دریافت مشاوره تلفنی و آنلاین از مشاوران خانواده کلینیک روانشناسی موفقیت، این امکان را برای هموطنان عزیز از "کلیه نقاط ایران" و سایر کشور ها فراهم می کند تا بار مشکلات زندگی خانوادگی را به تنهایی به دوش نکشند.

  در صورتی که در زمینه مشاوره خانواده نیازمند کمک هستید، می توانید از مشاوره روانشناسی  برترین روانشناسان ایران در کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره موفقیت بهره مند شوید.

   

مشاوره آنلاین

مشاوره تلفنی

 

برچسب ها :

مشاوره خانواده

روانشناسی موفقیت

برترین روانشناسان

بهترین مشاور

کلینیک موفقیت

بهترین خدمات روانشناسی

بهترین خدمات مشاوره

اعتماد به نفس

مشاوره فردی

متخصص مشاوره خانواده

مشاور خانواده

اضطراب جدایی

مشکلات کودکان

بی اشتهایی

بدغذایی

لجبازی

مشکلات جنسی

طلاق عاطفی

خیانت

مشاوره خانواده حضوری

مشاور خانواده تلفنی

نوبت دهی

هزینه مشاوره

کاهش هزینه مشاوره

مشاوره آنلاین

بهترین مراکز مشاوره

بهترین مراکز مشاوره خانواده در تهران

بهترین مراکز مشاوره در تهران

روش های درمان خانواده

بهترین کلینیک روانشناسی

مرکز مشاوره موفقیت

بهترین مشاوران خانواده

مشاوره روانشناسی

بهترین مشاوره روانشناسی

بهترین مشاوران روانشناسی

به مشاورتان اعتماد کنید

مشاور خانواده کلینیک موفقیت

موفقیت کلینیکال

کیلینیک موفقیت

مشاورتان

moshaveretan

روانشناس درزعفرانیه

روانشناس در زعفرانیه

مرکز مشاوره در زعفرانیه

مرکز مشاوره در تهران

کلینیک روانشناسی

کلینیک مشاوره موفقیت

کلینیک روانشناسی موفقیت

کلینیک مشاوره و روانشناسی

بهترین مرکز مشاور

مرکز مشاور موفقیت

مرکز تخصصی مشاوره

بهترین مرکز مشاوره

مرکز مشاوره

مشاوره موفقیت

مشاوره ازدواج

مشاوره طلاق

مشاوره زوج

مشاوره زوج درمانی

نامزدی

دوران نامزدی

رابطه جنسی

مشکلات رابطه

خط قرمز در رابطه

حد و مرز در رابطه

حد رابطه

خیانت در رابطه

چرا رابطه ها از هم می پاشد

رابطه مخفیانه

بازسازی رابطه

عوامل از هم پاشیدن رابطه ها

جرا رابطه ام به سرانجام نمیرسد

ضربه به رابطه

آموزش روابط زناشویی صحیح

رابطه جسمی زن و مرد

رابطه جنسی و کرونا

رابطه جسمی زن و شوهر

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده چیست

مشاوره خانواده برای طلاق

مشاوره خانواده برای نوجوانان

به مشاور خانواده چه بگوییم

مشاوره به خانواده فرد معتاد

نیاز به مشاوره خانواده دارم

روش دادن مشاوره ب خانواده

مشاوره خانواده پرسش و پاسخ

مرکز مشاوره خانواده تهران

مشاوره خانواده خوب

بهترین مشاوره خانواده

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
پربیننده ترین مطالب